KOVÁNÍ ROTO COMFORT FENSTER A ARETAČNÍ NŮŽKY

K PLASTOVÝM A KOMPOZITNÍM OKNŮM

Věděli jste, že v některých případech můžeme umístit kliku na spodní, tj. horizontální část křídla? A věděli jste, že si můžete díky příslušenství ARETAČNÍ NŮŽKY zaaretovat otevřené křídlo skoro v kterékoli poloze?

KOVÁNÍ ROTO COMFORT FENSTER

Někdy nám zkrátka nemusí vyhovat standardně umístěná okenní klika. Ta, jak všichni víme, se montuje na svislou část okna. Může se stát, že okno je tak nešťastně umístěno, že bychom měli problém s jeho otevřením a moc bychom si přáli mít kliku níže. Nebo máme nějaký pohybový handicap a standardní poloha kliky je pro nás neakceptovatelná. Řešením může být právě kování ROTO COMFORT FENSTER. Toto komfortní kování se instaluje na spodní, tj. horizontální část křídla, je tedy lépe a snadno dostupné. Okenní klika je také rovnou spojena s mechanismem sklápění (poznáte to i vizuálně - je větší, než standardní okenní klika), takže okno se otevírá na větračku pouhým pohybem kliky. Samozřejmostí je i klasické otevírání křídla. Vše zvládneme jednou rukou - KLIKA VODOROVNĚ - křídlo je uzavřeno - KLIKOU OTOČÍM NAHORU - tímto pohybem křídlo otevřu - KLIKOU OTOČÍM DOLEVA - tímto pohybem otevřu křídlo do ventilační polohy.

klika pro ROTO COMFORT FENSTER                                                  KŘÍDLO JE V POLOZE "OTEVŘENO" 

ARETAČNÍ NŮŽKY

Jedná se o doplněk kování, který oceníte při otevření křídla. Standardní otevřené křídlo není zaaretované, můžeme s ním pohybovat jak my, tak třeba vítr. Pokud si do kování necháme nainstalovat ARETAČNÍ NŮŽKY, ve spojení s pohybem kliky můžeme křídlo zaaretovat v námi zvolené poloze. Například chci větrat více, než mi dovolí okno v poloze ventilace, ale nechci mít křídlo otevřeno úplně dokořán. Nemusím se bát, že mi s ním bude pohybovat vítr, že se mi bude otevírat/zavírat, nemusím si pomáhat polštářem, květináčem, čímkoli jiným, okno zaaretuji pouhým pohybem kliky. Jednoduché a praktické, že?

 

Přijďte si tyto doplňky prohlédnout k nám na showroom firmy DAFE-PLAST  nedaleko Jihlavy nebo si nechte zpracovat cenovou nabídku v některé z našich obchodních kanceláří  DAFE - PLAST, jsme v těchto městech:

BRNO  CHOTĚBOŘ  JIHLAVA  LIBEREC  PLZEŇ  POLNÁ  PRAHA 4

TÁBOR  TŘEBÍČ  VLAŠIM