6 důvodů proč kompozitní okna PROGRESS

1. Výjimečná stabilita profilů

Výjimečná stabilita profilů

Kompozitní okna PROGRESS jsou vyrobena z profilu Rehau GENEO®, na jehož výrobu je použit kompozitní materiál RAU-FIPRO X® obsahující skleněná vlákna modifikovaná tak, aby tento materiál bylo možno běžně technologicky zpracovávat při výrobě oken. Systémem RAU-FIPRO® způsobila společnost Rehau v roce 2008 revoluci na trhu. Princip kompozitního materiálu zesíleného skelnými vlákny se začal u oken používat poprvé a spojil nejlepší vlastnosti plastu a skelných vláken do nového materiálu. V roce 2019 se RAU-FIPRO® mění na RAU-FIPRO X®. Podíl skelných vláken v profilu křídla byl navýšen o 50 %. Tím se oknům PROGRESS otvírá cesta k dosud nevídaným rozměrovým možnostem, vynikající tepelné izolaci a maximální svobodě provedení v oblasti bezpečnosti a zvukové izolace.

RAU FIPRO X

X-tra velké okenní prvky jen s RAU-FIPRO X®

Výjimečná stabilita kompozitních profilů oken REHAU umožňuje konstruovat i prvky takových rozměrů, které doposud plastová okenní technika nebyla schopna zvládnout. Vysoký podíl skelných vláken v křídle je základem pro dosud nebývalé zvětšení velikostí, nyní je možné okenní prvky vyrábět až do výšky 2,8 m, tj. do výšky patra. Tato možnost byla až dosud vyhrazena pouze okenním prvkům vyrobeným z hliníku. Výsledkem je ještě více přirozeného světla v místnosti a větší architektonická svoboda v navrhování domů.

 
Výtečná stabilita profilů

Díky RAU FIPRO X®, tomuto revolučnímu ultrastabilnímu materiálu, vyrábíme až 90 % oken PROGRESS bez použití ocelových výztuh. V okenním profilu je použit systém IVS (integrovaný vyztužovací systém) se zesílenými šroubovacími kanály, které společně se stavební hloubkou 86 mm zajišťují oknům PROGRESS výborné statické vlastnosti.

Patentovaný systém IVS zajišťuje oknům PROGRESS především tyto výhody:

 • dokonalé upevnění spojů dělících prvků rámu
 • zvýšení pevnosti v torzi
 • upevnění všech dílů kování
 • zvýšená odolnost profilů proti kroucení a průhybu
 • okna pro nízkoenergetický dům, okna pro pasivní dům
 

2. Jedinečná tepelná izolace

Rau-fipro X

Udržitelnost a energetické úspory - to je téma, které by mělo zajímat nás všechny. Vzhledem ke klimatickým změnám a vnitrostátním předpisům budou stát i nadále v centru pozornosti. Již nyní se staví v nízkoenergetickém a pasivním standardu a lidé využívají skvělých vlastností nových výrobků stále častěji i v případě rekonstrukcí.

X-tra velká energetická účinnost

Díky prvotřídním tepelným vlastnostem – až 90 % všech rámů vyrobených z RAU-FIPRO X® je k dispozici bez kovového armování, tj. nepříjemné tepelné mosty tak ani nevznikají - vykazují kompozitní okna PROGRESS oproti původním okenním konstrukcím zlepšení hodnoty tepelného prostupu až o 76 %.*

* Snížení energetických ztrát oken při výměně starých dřevěných / plastových z 80. let (Uf=1,9,Ug=3,0) za okna z profilů GENEO (Uf=0,81, Ug=0,6, rozměr okna 123 x 148cm).

Velké prosklené plochy navíc zajišťují zisk sluneční energie.

Šestikomorový profil s hodnotou tepelného prostupu rámem Uf = 0,81 W/m2*K-1, se stavební hloubkou 86 mm v kombinaci se zasklením Ug = 0,6 W/m2*K-1 vytváří z kompozitních oken PROGRESS jedinečný výrobek ve své třídě na současném trhu. V této řadě dosahují okna PROGRESS hodnoty tepelného prostupu až Uw = 0,62 W/m2*K-1, lze je tedy bez problémů použít pro nízkoenergetické i pasivní domy.

Vynikajících tepelně izolačních vlastností oken PROGRESS je dosaženo zejména díky těmto skutečnostem:

progress - tepelná izolace
 • stavební hloubka profilu 86 mm
 • 6tikomorová profilová konstrukce
 • použití unikátního kompozitního materiálu RAU-FIPRO X®
 • provedení bez ocelových výztuh, které způsobují tepelný most
 • izolační vložky vsazené do hlavních profilových komor
 • systém tří rovin celoobvodového těsnění - 3 těsnění v oknech

Díky výjimečným vlastnostem oken PROGRESS ušetříte na vytápění v běžném panelovém bytě až 4 300 Kč ročně oproti původním dřevěným oknům (platí pro plochu oken cca 15m2). Spočítejte si kolik ušetříte vy!

 

S okny PROGRESS si zajistěte dotaci

Okenní profily z RAU-FIPRO X® jsou certifikovány institutem pasivních domů v Darmstadtu. Stavební prvky s touto značkou kvality jsou z hlediska úspory energie zpravidla dvakrát až čtyřikrát účinnější než běžné produkty. Pokud stavíte pasivní dům a využíváte dotační program Nová zelená úsporám, kompozitní okna PROGRESS jsou pro vás tou správnou volbou.

 

3. Dokonalá akustická izolace

Progress

Pohodlí ve vlastním domě – díky oknům PROGRESS vyrobeným z materiálu RAU-FIPRO X® dosáhnete bez námahy tolik potřebného klidu a bezstarostnosti. Okna PROGRESS vás uchrání od venkovního hluku a s ním spojeného zvukového stresu.  A to nejen díky stabilizujícím skelným vláknům v okenních profilech, ale také za významného přispění extrudovaného těsnění ve třech rovinách a velké hloubce zasklívací drážky.

Konec hluku a stresu

 • díky RAU-FIPRO X® – profily stabilizované a zesílené skelnými vlákny jsou samy o sobě lehké, ale možnost vyrábět křídla až do hmotnosti 150 kg nám umožňuje kompozitní okna Progress osadit také těžkými zvukově izolačními skly
 • díky třem rovinám extrudovaného těsnění – nová geometrie těsnění navíc snižuje tlak při zavírání a zajišťuje snadné otevírání a zavírání
 • díky hloubce zasklívací drážky 66 mm umožňující aplikaci výplní až do celkové tloušťky 53 mm

Příjemný klid s okny PROGRESS

Zvuková izolace

Při použití trojskla lze zlepšovat zvukově izolační vlastnosti oken PROGRESS až do třídy 5, která je definována útlumem hluku Rw = 47dB. Těchto hodnot nebylo možno dosud s plastovými okny prakticky dosáhnout.

4. Moderní design 

Moderní vzhled Progress

Kompozitní okna Progress udávají trendy i v designu. K subtilním rámům, velkým proskleným plochám, skvělým tepelně izolačním, zvukovým a bezpečnostním vlastnostem nabízí i moderní, čistý design s oblinami s poloměrem 5 mm, se skosenými plochami se sklonem 20°.

Vzorník barev

Nepřeberné možnosti povrchových úprav i okna a dveře s hliníkovou obložkou

U oken PROGRESS je možné volit z cca 40 barevných odstínů  - uni barev a imitací dřeva.

 
AL obložka a vzorníky barev

Kromě kašírování, tj. potahování profilů již zmíněnými foliemi, je možné kompozitní okna PROGRESS z vnější strany opláštit hliníkovou obložkou. Tímto krokem se nám otvírá cesta nejenom k jasným, čistým liniím podobným hliníkovým oknům, ale zároveň k nepřebernému množství barevných možností zvenčí. Na hliníkovou obložku naneseme práškovou komaxitovou barvu dle vašeho výběru ze vzorníku RAL barev v lesku nebo v matu, případně některou strukturovanou metalickou barvu, podle výběru z našeho vzorníku barev.

 
šedý nosič profilu PROGRESS

Celoprobarvený nosič jako možnost volby

Pokud zvolíte v dnešní době ultramoderní vzhled – antracit folii z vnitřní strany a hliníkovou obložku v dekoru antracit z vnější strany, můžeme celý základní profil (nosič), který je standardně bílý, probarvit do antracitu, tudíž celé okno i dveře mohou být v jednom tónu, a to i při otevření.

 
skryté panty ROTO

Možnost zvolit skryté panty

Design kompozitních oken PROGRESS je možno podtrhnout osazením kování Roto NT Designo, které je skryto pohledům zvenčí. Žádné viditelné závěsy, žádné krytky neruší vzhled okna.

 

Designové kování

Moderní vzhled oken, zdvižně - posuvných dveří a vchodových dveří PROGRESS můžeme na přání zákazníka doplnit o designové kování nerezového nebo černého vzhledu.

Kování RONDO desing

kování RONDO design

Kování QUADRO desing

kování QUADRO design

Kování TOULON a AUSTIN

Toulon a Austin

Kování MINIMAL od výrobce M&T

kování MINIMAL

5. Větší bezpečnost

Bezpečnost oken PROGRESS

Konstrukční hloubka profilů oken PROGRESS je 86 mm a spolu s hlavní vnitřní částí profilu z materiálu RAU-FIPRO X® vytváří dosud nevídanou prostorovou tuhost na průhyb a kroucení, okenní křídla jsou plně vyztužena až do rohových spojů, a to zcela bez oceli.

Vlastní průřez profilu obsahuje části patentovaného systému výztuh IVS, které významně přispívají nejen ke zmiňované tuhosti, ale zejména bezpečnému uchycení šroubů kování, nosných kotev, apod.

Ne zcela náhodou bez jakýchkoli dodatečných opatření splní bezpečnostní okna PROGRESS v kombinaci s bezpečnostním kováním třídu odolnosti proti násilnému vniknutí až RC 2, s použitím ocelových výztuh a příslušných dodatečných úprav třídu bezpečnosti až RC 3.

Nízká hmotnost profilů kompozitních oken Progress vyrobených z RAU-FIPRO X® usnadňuje manipulaci i s křídly velkých hmotností. Nová geometrie těsnění navíc snižuje tlak při zavírání a zajišťuje snadné otevírání i zavírání. Také díky hloubce zasklívací drážky 66 mm si můžeme dovolit zasklívat skla až do celkové tloušťky 53 mm, což nám umožňuje použít velkou škálu bezpečnostních skel.

Pokud je potřeba řešit z nějakého důvodu bezpečnost při otevírání, můžeme nabídnout ZAMYKACÍ KLIČKY u okenní kličky ROTO Secustic, nebo princip SECUFORTE® u okenní kličky TOULON. Do dětských pokojů, na schodiště, do škol a všude tam, kde je potřeba mít kontrolu nad tím, kdo okno může otevřít dokořán a kdo pouze na ventilaci, můžeme nabídnout kování ROTO TILT FIRST, pokud je potřeba před okno nebo balkonové dveře nainstalovat BEZPEČNOSTNÍ ZÁBRADLÍ, doporučujeme řešení PROGRESS ALU SCREEN, kde je zábradlí už součástí okna PROGRESS.

Zamykací klička                                                                                Kování ROTO Tilt First

Zamykací kličkaKování Tilt First

Volitelný princip SecuForte® u okenní kličky TOULON:

princip SecuForte u okenní kličky Toulon

princip SecuForte u okenní kličky Toulon

 

6. Ekologické myšlení a maximální komfort

Ekologické myšlení REHAU

Společnost REHAU, výrobce profilů REHAU GENEO, z nichž vyrábíme kompozitní okna PROGRESS, si je velice dobře vědoma zvláštní odpovědnosti za člověka a životní prostředí. Okenní profily REHAU s výrobní značkou ECO PULS jsou výrazem tohoto pozitivního ekologického přístupu. Pro REHAU  je samozřejmost, že ve svých podnicích a produktech průběžně optimalizuje využívání přírodních zdrojů a energetickou účinnost. Materiál, který zbyde při výrobě profilových tyčí nebo nám při výrobě oken PROGRESS a dalším zpracovatelům, se znovu čistí, dělí, třídí, zušlechťuje a na konci tohoto procesu se nově využívá ve vnitřní konstrukci nových okenních profilů. Tím se již dnes dosahuje úspory CO2 až 97 000 tun ročně. V celém řetězci – získávání surovin, zpracování, recyklace - splňuje REHAU náročná kritéria, výrobky jsou certifikovány nezávislou značkou kvality VinylPuls.

Vinyl verified

Maximální komfort s kompozitními okny PROGRESS:

 • vysoce tepelně - izolační okna PROGRESS – vynikající tepelná izolace vyhovující i přísným požadavkům na pasivní domy. Ve spojení s PŘEDSAZENOU MONTÁŽÍ DAFE těžko budete hledat srovnatelnou alternativu
 • X-TRA stabilní okna PROGRESS – daleko větší tuhost profilů a větší rozměrové možnosti díky materiálu RAU-FIPRO X®, než nabízí klasické plastové profily
 • X-TRA velké světelné plochy s okny PROGRESS – díky velkým rozměrovým možnostem ještě více přirozeného světla a větší architektonická svoboda
 • bezpečnostní okna PROGRESS – díky vynikající tuhosti profilů REHAU GENEO a zároveň jejich nízké hmotnosti nám umožní okna PROGRESS zasklení těžkými bezpečnostními skly; okna třídy bezpečnosti až RC 3, na přání zamykací okenní kličky nebo kování ROTO Tilt First
 • X-TRA dokonalá zvuková (akustická) izolace oken PROGRESS – díky materiálu, z kterého jsou vyrobeny, můžeme využít velkou škálou kombinací skel, zvuková izolace oken až do třídy 5, tj. Rw až = 47dB
 • X-TRA jednoduchá péče o bílá okna PROGRESS – ušlechtilý povrch HDF (High Definition Finishing), nanesený na vlákny zesílené základní struktuře z RAU-FIPRO X®, je mimořádně hladký, odpuzuje nečistoty, snadno se čistí a zaručuje skvělou odolnost proti povětrnostním vlivům
 • designová okna PROGRESS – subtilní rámy, velké prosklené plochy, asi 40 designových folií, na přání provedení s hliníkovou obložkou z exteriéru, na přání skryté panty i designové kování
 • nadčasová a praktická řešení s okny PROGRESS – systémy PROGRESS ALU SCREEN a PROGRESS ALU EF+ vám nabízí komplexní řešení a zamezují vzniku mnohdy nedokonalým nebo složitým řešením na stavbě; zábradlí a stínicí technika již součástí oken

Kompozitní okna PROGRESS, to je nová dimenze okenní techniky.

Maximální komfort Progress

KOMPOZITNÍ OKNA PROGRESS - znovu vynalezená pro moderní život.