Kompozitní okna a dveře

Co je to vlastně kompozitní materiál?

Kompozitní materiál, nebo zkráceně kompozit, je obecně vzato materiál ze dvou nebo více substancí s rozdílnými vlastnostmi, které dohromady dávají výslednému výrobku nové vlastnosti, které nemá sama o sobě žádná z jeho součástí.

Materiál RAU FIPRO X®, který je použit v unikátním profilu Rehau GENEO®, z nějž jsou vyráběna okna Progress, je kompozitní materiál na bázi polyvinylchloridu a vysokého podílu skelných vláken.

S progresivní technologií RAU FIPRO X přichází dosud nevídané rozměrové možnosti kompozitních izolačních oken. Díky dvojnásobné stabilitě ve srovnání s okny z klasické receptury PVC, díky profilům, vyztuženým v plném průřezu až do rohů a to bez ocelových výztuh, je možné okna Progress bezpečně použít až do výšky 2400 mm, s ocelovou výztuhou a lepeným sklem až do výšky 2800 mm.

Kromě X-TRA velkých maximálních rozměrů vás okna a dveře Progress překvapí svoji X-TRA tuhostí, vysokou energetickou účinností, X-TRA vysokou úrovní zvukové izolace a volitelnou X-TRA velkou škálou bezpečnostního zasklení, díky čemuž mohou kompozitní okna Progress dosáhnout až třídy bezpečnosti RC 3. To vše bez omezení ve volbě barev. Můžete vybírat z cca čtyř desítek variant barevného provedení od dřevodekorů až po moderní tmavé uni barvy.