NOVÝ KRASAVEC MEZI POSUVNÝMI PORTÁLOVÝMI DVEŘMI

HST PORTÁL V NOVÉM PROVEDENÍ SYNEGO

O rostoucí popularitě zdvižně-posuvných dveří (tzn. HST portálů) není třeba polemizovat. Vysoký uživatelský komfort a snadné ovládání ze strany všech členů rodiny si získal v posledních letech mnoho příznivců a stal se předmětem touhy prakticky každého, kdo staví rodinný dům, nebo rekonstruuje chalupu či víkendové sídlo. Nyní přichází na trh nové provedení – SYNEGO, které jsme zařadili do výrobního programu začátkem podzimu.

ŠPIČKOVÁ KVALITA A SPOLEHLIVOST

HST portál v provedení SYNEGO zaplnil mezeru mezi nejvyšší třídou a základním modelem Brillant a současně tak dokompletoval profilovou řadu SYNEGO, ve které HST portál dosud chyběl. Na rozdíl od systému PROGRESS, který je vyráběn z kompozitního materiálu, je SYNEGO vyrobeno z tradičního plastu (RAU-PVC). Z důvodu menší stavební hloubky má konstrukční hloubku zárubně 190 mm a křídla 80 mm. Rovněž je zde mírně odlišný limit pro tloušťku zasklení, které může být maximálně 51 mm (v případě trojskla). Standardní plast omezil částečně konstrukční velikost křídel zhruba o 10 % ve srovnání s profily PROGRESS. Znamená to, že zákazník si může přát HST portál o rozměru posuvného křídla 300 x 260 cm v bílém provedení a 250 x 250 cm v barevném designu, přičemž nabídka je v tomto ohledu velkorysá a zahrnuje nejen populární šedé barvy, ale i dřevodekory. Všechny profily SYNEGO musí být armovány, to proto, aby byla zaručena jejich tuhost a tvarová stálost v jakémkoliv ročním období. Konstrukce pojezdů byla kompletně převzata od systému PROGRESS, který se těší naprosté spolehlivosti a snadnému chodu. Stejný je rovněž systém celoobvodového těsnění, který byl navržen pro nejvyšší řadu profilů vyrobených z materiálu RAU-FIPRO a plně se osvědčil. Shrnuto podtrženo, rozdíly v užitkových vlastnostech jsou de facto minimální. Hlukový útlum je prakticky identický (Rw=43 dB) a bezpečnostní třída rovněž (RC2).

VĚTŠÍ ZASKLENÁ PLOCHA A NIŽŠÍ CENA

Hlavním přínosem letošní novinky je cena, která leží na hladině mezi systémy Brillant a PROGRESS, což otevírá nové možnosti a potěší zákazníky, kteří po HST portálu touží, ale mají menší rozpočet. HST portály SYNEGO mají ve srovnání s konkurencí ale ještě jednu zajímavou výhodu. Jsou nabízeny ve dvou variantách provedení: CLASSIC a PANORAMA. V konvenční konstrukci je pojezdové i pevné křídlo naprosto identické. PANORAMA provedení má menší pohledovou šířku rámu na fixním křídle, takže tím působí celá konstrukce subtilnějším dojmem, nehledě k faktu, že prosklená plocha je samozřejmě větší, což může představovat třeba 13,5 cm na šířku i výšku. A to je při pohledu zvenčí docela znát. Varianty otevírání jsou rovněž shodné jako u nejvyšší řady HS portálů, což znamená, že zákazník bude mít k dispozici dostatečný výběr možností.

Více na produktové stránce výrobku.